500 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNDE KARGO BEDAVA!
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Sevgililer Günü Hediye Önerileri
01.02.2022

Sevgililer Günü Hediye Önerileri

Sevgililer Günü Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Bu günün kökeni Roma Katolik Kilisesi’nin inanışına dayanır. Valentine adındaki bir din adamı adına kutlanan bir bayram günü şeklinde ortaya çıkmıştır. Bu sebepten dolayı bazı toplumlar bu günü “Aziz Valentin Günü” şeklinde tanımlarlar. Valentine kelimesi, Batı toplumlarında sevgili veya hoşlanılan kişi anlamlarında kullanılır. Günümüzde ise bazı toplumlarda birbirlerini seven insanların birbirlerine hediyeler aldıkları, kartlar gönderdikleri bir güne dönüşmüştür. Tahminler 14 Şubat gününde tüm dünya genelinde bir milyar civarında kart gönderildiğini söylemektedir. Bununla beraber hediye alımındaki yoğunluklarla piyasada satışlarda artış meydana geldiği görülmektedir.

Sevgililer Günü Adetleri

Sevgililer gününde en yaygın yapılan şey eşe veya sevgiliye kart vermektir. Bu kartlara aşk şiirleri, sevgi mesajları ve güzel sözler yazılır. Batı toplumlarında sevgilisi olmayan kişiler hoşlandıkları kişiye kart gönderirler.

Sevgililer gününde hemen hemen herkes eşlerine veya sevgililerine bu güne uyan şekilde, karşı tarafa sevgisini belli edecek hediyeler verir. Bu hediyeler çoğunlukla çiçek ve çikolatalardan oluşur.

Sevgililer günü kutlaması çoğunlukla baş başa yemeğe çıkmak veya evde oluşturulan baş başa yemek ortamından oluşur.

Bunlarla beraber sevgililer günü birçok kişi tarafından evlilik teklifinin gerçekleştirildiği gün olarak da kutlanır.

Dünyada Sevgililer Günü

Tüm dünyada yoğun bir hareketlilikle kutlanan sevgililer günü ne kadar büyük çoğunluk tarafından kabul görmüş olsa da bazı ülkeler sevgililer gününü yasaklamışlardır. Bu ülkelerden biri olan Suudi Arabistan, resmi olarak da sevgililer günü kutlamasına girebilecek ürünlerin satışlarını yasaklamıştır.

Özbekistan, Türkmenistan, Endonezya, Malezya, Pakistan ve İran sevgililer günü kutlaması yapmayan ülkelerdir.

Kadın Sevgiliye Hediye

Özel günlere ve hatırlanmaya büyük önem veren kadınlar her gün olduğu gibi sevgililer gününde de hatırlanmayı çok isterler. Kendilerini özel hissetmek bütün kadınların hakkıdır ve zarif hediyelerle bugünde mutlu edilmeyi beklerler. Çoğunlukla çiçek ve çikolata hediyesi alınan kadınlara farklı ve ona özel hediyeler almak da önemlidir. Bazı kişiye özel sevgililer günü hediyeleri şöyle sıralanabilir;

Sevgiliye hediye fotoğraf baskılı led lamba; sevgilinizin size olan bağlılığını arttıracak ve böyle ince düşünülerek tasarlanmış bir hediye onu çok mutlu edecektir.

Kalp kutu içine hazırlanmış her güne özel yazılı kartlar; sevgiliniz her gün bu kartları okuyarak sizi düşünecek ve her gün çok mutlu olacaktır.

Fotoğraf ve isim baskılı kahve kupası; bu hediye sevgilinizin her an sizinleymiş gibi hissetmesine ve her an sizi düşünmesine olanak sağlayacaktır.

Fotoğraf baskılı sevgili yastığı; sevgilinizin uyurken de uyanınca da güne başlarken ilk ve son sizi düşünmesini sağlar.

Bu gibi farklı birçok hediye mevcuttur. Kadınlar çiçek gibi klasikleşmiş hediyelerden çok bu tarz özel tasarımlarla yapılan hediyelerden hoşlanırlar. Fakat çiçek her zaman olması gereken bir hediyedir. Çocuk ruhlu kadınları mutlu edebilecek bir hediye önerisi olarak da şirin ayıcıklar söylenebilir. Özellikle boyu kadar ayıcıkla karşılaşan kadınlar fazlasıyla mutlu olur. Her sevgilinin mutlaka alması gereken bir hediyedir ayıcık.

Erkek Sevgiliye Hediye

Kadınlar kadar erkeklerin de ilgiye ve hatırlanmaya ihtiyacı vardır. Sert mizaçlarından dolayı erkekler hediyeden hoşlanmaz kalıp yargısı çoğu kişide hakim olsa da erkekler de özel günlerde hatırlanmak ve ilgiyle karşılanmak ister. Erkeklere alınacak çok bir hediye yok gibi görünse de aslında onlar için de çok özel hediyeler mevcuttur. Birkaç tane hediye önerisine bakılacak olursa şu şekilde sıralanabilir;

Sevgilinizin ve sizin isminizin yazılı olduğu çakmak cüzdan seti; bu hediye sevgilinizin çakmağı her aldığında aklına sizi getirmesini sağlar ve hoş tasarımlı çakmaklar ve cüzdanlar erkeklerin kullanmayı sevdiği aksesuarlardır.

Özel taşlardan yapılmış tespih; çoğu erkek tespih taşımayı oldukça sever. Sevgilinize aldığınız tespih size olan sevgisini artırmasını sağlar.

Kolda hoş duran bir saat; erkekler saat takmayı severler ve saat hediyesi onlar için oldukça iyi bir hediye olacaktır.

Farklı bir seçenek olarak sevgilinize fotoğraf albümü hazırlayabilirsiniz. Bu tarz hediyeleri kadınlar sever gibi düşünceler olsa da en az kadınlar kadar erkeklerinde içinde çocuksu yanlar vardır ve fotoğraflarınızdan oluşan albüm sevgilinizi geçmiş anılarınıza götürecek ve size olan sevgisini ve bağlılığını daha çok artıracaktır.

Erkeklere alınabilecek hediyeler sadece bunlarla sınırlı değildir. Güzel bir atkı örmek onun için emek verdiğinizi gösterir ve bu diğer tüm hediyelerden daha anlamlıdır. En basit haliyle kazak almak, isminiz yazılı bileklik veya kolye almak da sevgilinizi mutlu edecektir.

Sevgililer Gününde Almamanız Gereken Hediyeler

Kırmızı Gül:

Fazlasıyla klişeleşmiş bir hediye olan kırmızı gül, kadınların artık görmek istemedikleri bir hediyelerden biridir. Beğenilme garantisi çok çok yüksek olsa dahi kadınlar farklı şeyler görmek isterler. Çok zor durumda kalınmadığı müddetçe kırmızı gül alınmamalıdır.

Pelüş Oyuncak:

Kadınların çok sevdiği ve görünce fazlasıyla mutlu olduğu bir hediye olan pelüş oyuncak ne kadar sevimli de olsa farklılığı yoktur. Pelüş oyuncak almak özel bir şeyler yapmak anlamına gelmez. Çok sevilse de farklılık isteniyorsa pelüş oyuncak alınmamalıdır.

Sihirli Kupa Bardak:

İlk dönemlerde fazlasıyla ilgi gören, içine sıcak su konduğunda fotoğraflar çıkan kupa bardak artık fazlasıyla klişeleşmiş durumda. Dışarıdan bakıldığında özel bir hediye görünümü veriyor olsa dahi sevgililer gününde böyle bir hediye alınmamalıdır.

Akrostiş Şiir:

Akrostiş şiir yazmak ortaokullu çocukların sevdiği kıza bir şeyler yapmak için hazırladığı hediyeye benzer. Güzel aşk şiirleri yazmak tabii ki de çok hoş ve anlamlı olacaktır fakat bu şiir akrostiş olmamalıdır.

Blog Son Eklenenler
Sevgililer Günü Hediye Önerileri
Sevgililer Günü Hediye Önerileri

Sevgililer Günü Hediyeleri

Sevgililer günü her yıl 14 Şubat’ta kutlanan ve birbirlerine aşık iki sevgili, nişanlı, sözlü veya evli çiftlerin birbirlerine olan bağlılıklarını belli etmek için aldıkları hediyelerle kutlanan bir gündür. Bu günün asıl amacı çiftlerin birbirlerini mutlu etmesi ve değerli olduklarını hissetmesini sağlamaktır.

Devamını Oku
01.02.2022
Öğretmenler Günü Hediye Önerileri
Öğretmenler Günü Hediye Önerileri

Özel Gün Hediyeleri

Öğretmenlik saygın bir meslektir. Bu bakımdan onlar için özel bir gün belirlenmiştir. Bu gün öğretmenlerin önemini ve değerini ortaya koymak, onların önemsendiğini göstermek ve saygınlığını artırma adına özel bir şekilde kutlanır. Öğretmenler gününe özel şiirler okunur ve bu gün her yıl 24 Kasım tarihinde kutlanır. Öğretmenler gününde bir kutlama yapılır ancak mutlaka bir hediye alınacak diye bir durum söz konusu değildir. Ancak bu özel günde isteyen öğrenciler öğretmenlerine hediye alabilecektir.

Devamını Oku
01.02.2022
Babalar Günü Hediye Önerileri
Babalar Günü Hediye Önerileri

Özel Gün Hediyeleri

Hem anneler hem de babalar, dünyanın en değerli varlıklarıdır. Her ikisinin emeği de çok fazladır. Anne ve babaların yeri aynı değildir. Çünkü ikisi de farklı önemlere sahiptirler. Özellikle de babalar, daha farklıdır. Onlara sevginizi kolay kolay belli edemezsiniz. Bazılarına göre baba demek biraz sert olmak demektir. Babanıza sevginizi gösterebileceğiniz en özel gün ise babalar günüdür. Babalar günü geldiği zaman babanıza nasıl bir hediye alacağınız konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Babanıza en güzel hediyeyi almak istiyorsanız, aşağıda verilen babalar günü hediye önerilerini okuyabilirsiniz. Bu öneriler içerisinde babanızın zevkine uygun olanı tercih ederek, onu bu özel günde dünyanın en mutlu insanı yapabilirsiniz.

Devamını Oku
01.02.2022
Arkadaşa Hediye Önerileri
Arkadaşa Hediye Önerileri

Özel Gün Hediyeleri

  Özel ve anlamlı günlerin vazgeçilmez objesi hediyelerdir. Arkadaşlar arasında bu günler takip edilir ve arkadaşın sevdiği tarzda hediyeler alınır. Hediye alınırken dikkat edilmesi gereken bir takım noktalar vardır. Bu noktalara uygun hediye almak arkadaşlarınızı çok mutlu edecektir.

Devamını Oku
01.02.2022
En Sevilen Çocuk Kitabı Önerileri
En Sevilen Çocuk Kitabı Önerileri

Yeşilay Yayınları

En Sevilen Çocuk Kitabı Önerileri Kitap okumanın her yaşta insana olan faydası tartışılmaz bir gerçektir. Kişisel gelişim, geniş kelime dağarcığı, yeni bakış açısı kazandırma ve derin bilgi birikimi sağlar. Çocuklar için

Devamını Oku
04.02.2021
ÇOCUKLARDA KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI
ÇOCUKLARDA KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI

Yeşilay Yayınları

Çocuklarda Kitap Okuma Alışkanlığı Tüm ebeveynler çocukları için iyi bir yaşam hayal ederler. İyi bir yaşam için ise farkındalığı yüksek bireyler yetiştirmenin önemi herkes tarafından bilinir. Peki, farkındalığı yüksek bireyler yetiştirmenin yolları nereden geçer? Mutlu ve huzurlu bir çocukluk süreci geçirmiş,  aileleri tarafından bilinçli bir şekilde  

Devamını Oku
04.02.2021
Bağımlılık Nedir? Bağımlılık Türleri Nelerdir?
Bağımlılık Nedir? Bağımlılık Türleri Nelerdir?

Ev&Yaşam

Bağımlılık Nedir? Bağımlılık Türleri Nelerdir? Bağımlılık   yakın çağımızın en büyük sorunlarından biri olarak bilinmektedir. Kişileri bedensel, ruhsal ve sosyal olarak olumsuz etkileyen bağımlılık; aile ve toplumlarda da psikolojik, sosyolojik ve ekonomik zararlara yol açabilmektedir.  

Devamını Oku
04.02.2021
Anneler Günü Hediye Önerileri
Anneler Günü Hediye Önerileri

Özel Gün Hediyeleri

Anneler Günü Hediyesi – Anlamlı Anneler Günü Hediye Önerileri Dünyada farklı zamanlarda kutlanan ama önemini aynı nitelikte taşıyan Anneler Günü yaklaşıyor! Her koşulda ve her zaman bizi karşılıksız seven, elimizi şefkatle tutan annelerimizi mutlu etmenin tam zamanı.  

Devamını Oku
04.02.2021
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.