En Sevilen Çocuk Kitabı Önerileri

En Sevilen Çocuk Kitabı Önerileri

04 Şubat 2021

En Sevilen Çocuk Kitabı Önerileri

Kitap okumanın her yaşta insana olan faydası tartışılmaz bir gerçektir. Kişisel gelişim, geniş kelime dağarcığı, yeni bakış açısı kazandırma ve derin bilgi birikimi sağlar. Çocuklar için de bu durum aynıdır. Okul öncesinde ve ilkokul yıllarında okunan kitaplar çocuğun dinleme ve dil yetisinin gelişmesi, hızlı okuma becerisi kazanması açısından önemlidir. Çocuk kitapları; zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimi iyileştirirken aynı zamanda hayal gücü ve yaratıcılık becerilerini geliştirmektedir.

Ailelerin çocukları için yapabileceği en iyi şeylerden biri; ona kitap okumak ve çocuk okuma becerisi kazandıktan sonra ise okumaya teşvik etmektir. Çocukların yaş aralığına, ilgi ve merakına uygun kitap seçmek bu süreçte büyük önem taşımaktadır. Yeşilay Market olarak çocuklarınızın ilgisini çekecek ve farklı yaş gruplarına göre derlediğimiz çocuk kitabı önerilerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Okul Öncesi Çocuk Kitabı Önerileri

Çocukların çevresinde gördükleri ile ilgili sürekli sorular sorduğu, merak düzeyinin en yüksek seviyede olduğu dönem okul öncesi dönemdir. Çocuk dış çevrede sürekli uyaranlar ile karşı karşıya kalır. Bunu kendi süzgecinden geçirip, doğru yorumlaması çok önemlidir.

Çocukların bu kadar sorgulayıcı ve meraklı olduğu bu dönemde onlar için doğru kitapları seçip, kitap okumaya teşvik etmek iyi bir seçenektir. Yeşilay Yayınları tarafından hazırlanan, resimli eğitici çocuk kitapları; çocuklarınızın hayal dünyasında yeni bir pencere açacak gelişimlerinde olumlu etkiler yaratacaktır. Sizler için hazırladığımız okul öncesi çocuk kitabı önerilerini Yeşilay Market’te bulabilirsiniz!

İlkokul Çocuk Kitabı Önerileri

Çocukların kitap okumaya başlaması için doğru zaman nedir? İlkokulda okumayı çözdüğü andan itibaren çocuklar kitap okumaya teşvik edilmelidir. Çocukların hayatındaki boşlukları doldurmak, hayal ettiklerinin gerçekleşebileceğini göstermek için kitap en büyük hazinedir. İlkokul dönemi çocuğa kitap okuma alışkanlığı kazandırma sürecinde kritik bir dönemdir. Bu dönemde çocuklar için; yaş seviyesine uygun, görsel niteliği kuvvetli olan kitapları tercih etmek ilerleyen süreçlerde daha fazla kazanım sağlayacaktır. Sizler için derlediğimiz ilkokul çocuk kitaplarını Yeşilay Market’te bulabilirsiniz!

 

Eğlenceli Aktivite Kitapları Önerileri

Çocukların gelişiminde eğlenceli aktivite kitapları büyük fayda sağlamaktadır. Bu kitaplar çocuklarda ince motor gelişimi, el ve göz koordinasyonu gibi yetkinlikleri artırmaktadır. Çocuklarınızla hem iyi zaman geçirip hem de onun bilişsel, zihinsel ve görsel gelişimine destek olabileceğiniz eğlenceli aktivite kitaplarını sizler için sıraladık!

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.