500 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNDE KARGO BEDAVA!
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
En Sevilen Çocuk Kitabı Önerileri
04.02.2021

En Sevilen Çocuk Kitabı Önerileri

En Sevilen Çocuk Kitabı Önerileri

Kitap okumanın her yaşta insana olan faydası tartışılmaz bir gerçektir. Kişisel gelişim, geniş kelime dağarcığı, yeni bakış açısı kazandırma ve derin bilgi birikimi sağlar. Çocuklar için de bu durum aynıdır. Okul öncesinde ve ilkokul yıllarında okunan kitaplar çocuğun dinleme ve dil yetisinin gelişmesi, hızlı okuma becerisi kazanması açısından önemlidir. Çocuk kitapları; zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimi iyileştirirken aynı zamanda hayal gücü ve yaratıcılık becerilerini geliştirmektedir.

Ailelerin çocukları için yapabileceği en iyi şeylerden biri; ona kitap okumak ve çocuk okuma becerisi kazandıktan sonra ise okumaya teşvik etmektir. Çocukların yaş aralığına, ilgi ve merakına uygun kitap seçmek bu süreçte büyük önem taşımaktadır. Yeşilay Market olarak çocuklarınızın ilgisini çekecek ve farklı yaş gruplarına göre derlediğimiz çocuk kitabı önerilerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Okul Öncesi Çocuk Kitabı Önerileri

Çocukların çevresinde gördükleri ile ilgili sürekli sorular sorduğu, merak düzeyinin en yüksek seviyede olduğu dönem okul öncesi dönemdir. Çocuk dış çevrede sürekli uyaranlar ile karşı karşıya kalır. Bunu kendi süzgecinden geçirip, doğru yorumlaması çok önemlidir.

Çocukların bu kadar sorgulayıcı ve meraklı olduğu bu dönemde onlar için doğru kitapları seçip, kitap okumaya teşvik etmek iyi bir seçenektir. Yeşilay Yayınları tarafından hazırlanan, resimli eğitici çocuk kitapları; çocuklarınızın hayal dünyasında yeni bir pencere açacak gelişimlerinde olumlu etkiler yaratacaktır. Sizler için hazırladığımız okul öncesi çocuk kitabı önerilerini Yeşilay Market’te bulabilirsiniz!

İlkokul Çocuk Kitabı Önerileri

Çocukların kitap okumaya başlaması için doğru zaman nedir? İlkokulda okumayı çözdüğü andan itibaren çocuklar kitap okumaya teşvik edilmelidir. Çocukların hayatındaki boşlukları doldurmak, hayal ettiklerinin gerçekleşebileceğini göstermek için kitap en büyük hazinedir. İlkokul dönemi çocuğa kitap okuma alışkanlığı kazandırma sürecinde kritik bir dönemdir. Bu dönemde çocuklar için; yaş seviyesine uygun, görsel niteliği kuvvetli olan kitapları tercih etmek ilerleyen süreçlerde daha fazla kazanım sağlayacaktır. Sizler için derlediğimiz ilkokul çocuk kitaplarını Yeşilay Market’te bulabilirsiniz!

 

Eğlenceli Aktivite Kitapları Önerileri

Çocukların gelişiminde eğlenceli aktivite kitapları büyük fayda sağlamaktadır. Bu kitaplar çocuklarda ince motor gelişimi, el ve göz koordinasyonu gibi yetkinlikleri artırmaktadır. Çocuklarınızla hem iyi zaman geçirip hem de onun bilişsel, zihinsel ve görsel gelişimine destek olabileceğiniz eğlenceli aktivite kitaplarını sizler için sıraladık!

Blog Son Eklenenler
Sevgililer Günü Hediye Önerileri
Sevgililer Günü Hediye Önerileri

Sevgililer Günü Hediyeleri

Sevgililer günü her yıl 14 Şubat’ta kutlanan ve birbirlerine aşık iki sevgili, nişanlı, sözlü veya evli çiftlerin birbirlerine olan bağlılıklarını belli etmek için aldıkları hediyelerle kutlanan bir gündür. Bu günün asıl amacı çiftlerin birbirlerini mutlu etmesi ve değerli olduklarını hissetmesini sağlamaktır.

Devamını Oku
01.02.2022
Öğretmenler Günü Hediye Önerileri
Öğretmenler Günü Hediye Önerileri

Özel Gün Hediyeleri

Öğretmenlik saygın bir meslektir. Bu bakımdan onlar için özel bir gün belirlenmiştir. Bu gün öğretmenlerin önemini ve değerini ortaya koymak, onların önemsendiğini göstermek ve saygınlığını artırma adına özel bir şekilde kutlanır. Öğretmenler gününe özel şiirler okunur ve bu gün her yıl 24 Kasım tarihinde kutlanır. Öğretmenler gününde bir kutlama yapılır ancak mutlaka bir hediye alınacak diye bir durum söz konusu değildir. Ancak bu özel günde isteyen öğrenciler öğretmenlerine hediye alabilecektir.

Devamını Oku
01.02.2022
Babalar Günü Hediye Önerileri
Babalar Günü Hediye Önerileri

Özel Gün Hediyeleri

Hem anneler hem de babalar, dünyanın en değerli varlıklarıdır. Her ikisinin emeği de çok fazladır. Anne ve babaların yeri aynı değildir. Çünkü ikisi de farklı önemlere sahiptirler. Özellikle de babalar, daha farklıdır. Onlara sevginizi kolay kolay belli edemezsiniz. Bazılarına göre baba demek biraz sert olmak demektir. Babanıza sevginizi gösterebileceğiniz en özel gün ise babalar günüdür. Babalar günü geldiği zaman babanıza nasıl bir hediye alacağınız konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Babanıza en güzel hediyeyi almak istiyorsanız, aşağıda verilen babalar günü hediye önerilerini okuyabilirsiniz. Bu öneriler içerisinde babanızın zevkine uygun olanı tercih ederek, onu bu özel günde dünyanın en mutlu insanı yapabilirsiniz.

Devamını Oku
01.02.2022
Arkadaşa Hediye Önerileri
Arkadaşa Hediye Önerileri

Özel Gün Hediyeleri

  Özel ve anlamlı günlerin vazgeçilmez objesi hediyelerdir. Arkadaşlar arasında bu günler takip edilir ve arkadaşın sevdiği tarzda hediyeler alınır. Hediye alınırken dikkat edilmesi gereken bir takım noktalar vardır. Bu noktalara uygun hediye almak arkadaşlarınızı çok mutlu edecektir.

Devamını Oku
01.02.2022
En Sevilen Çocuk Kitabı Önerileri
En Sevilen Çocuk Kitabı Önerileri

Yeşilay Yayınları

En Sevilen Çocuk Kitabı Önerileri Kitap okumanın her yaşta insana olan faydası tartışılmaz bir gerçektir. Kişisel gelişim, geniş kelime dağarcığı, yeni bakış açısı kazandırma ve derin bilgi birikimi sağlar. Çocuklar için

Devamını Oku
04.02.2021
ÇOCUKLARDA KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI
ÇOCUKLARDA KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI

Yeşilay Yayınları

Çocuklarda Kitap Okuma Alışkanlığı Tüm ebeveynler çocukları için iyi bir yaşam hayal ederler. İyi bir yaşam için ise farkındalığı yüksek bireyler yetiştirmenin önemi herkes tarafından bilinir. Peki, farkındalığı yüksek bireyler yetiştirmenin yolları nereden geçer? Mutlu ve huzurlu bir çocukluk süreci geçirmiş,  aileleri tarafından bilinçli bir şekilde  

Devamını Oku
04.02.2021
Bağımlılık Nedir? Bağımlılık Türleri Nelerdir?
Bağımlılık Nedir? Bağımlılık Türleri Nelerdir?

Ev&Yaşam

Bağımlılık Nedir? Bağımlılık Türleri Nelerdir? Bağımlılık   yakın çağımızın en büyük sorunlarından biri olarak bilinmektedir. Kişileri bedensel, ruhsal ve sosyal olarak olumsuz etkileyen bağımlılık; aile ve toplumlarda da psikolojik, sosyolojik ve ekonomik zararlara yol açabilmektedir.  

Devamını Oku
04.02.2021
Anneler Günü Hediye Önerileri
Anneler Günü Hediye Önerileri

Özel Gün Hediyeleri

Anneler Günü Hediyesi – Anlamlı Anneler Günü Hediye Önerileri Dünyada farklı zamanlarda kutlanan ama önemini aynı nitelikte taşıyan Anneler Günü yaklaşıyor! Her koşulda ve her zaman bizi karşılıksız seven, elimizi şefkatle tutan annelerimizi mutlu etmenin tam zamanı.  

Devamını Oku
04.02.2021
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.