500 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNDE KARGO BEDAVA!
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

İade ve Garanti Şartları

İADE VE GARANTİ ŞARTLARI

 

YESILAY DANISMANLIK VE PAZARLAMA ANONIM SIRKETI iade işlemlerinde 4077 sayılı Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder.

 

Hiçbir Gerekçe Belirtmeksizin Yapabileceğiniz Ürün İadesi Ve Koşulları

 

Yeşilaymarket.com’dan satın aldığınız her ürünü, teslim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde ürün hasarlı olmasa dahi -hiçbir gerekçe belirtmeksizin- iade edebilirsiniz.

 

Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin tarafımıza ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı taahhüt ederiz.

 

İade için, satın aldığınız ürünün tahrip edilmemiş, kullanılmamış veya tekrar satılabilirliği bozulmamış olması gerekmektedir.

 

·Hiçbir gerekçe belirtmeksizin yapabileceğiniz ürün iadesinin, ürünün tarafınıza teslim edildiği hali ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Satın aldığınız üründe veya ürün ambalajında herhangi bir bozulma, açılma, kırılma, yırtılma, aksesuarlarında eksiklik ve sair hallerin tespiti halinde ürün iadesi kesinlikle kabul edilmemektedir.

 

·(Ürünlerin detay bilgileri ve teknik destek için lütfen iktisadiisletme@yesilay.org.tr adresine yazınız.)

 

·İade edilecek ürünlerin mutlaka ürün faturasının orijinali ile birlikte teslimi gerekmektedir. Cayma hakkının kullanılması halinde, fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ve ürünün/ürünlerin Türkiye Yeşilay Cemiyeti İktisadi İşletmesi’ne ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli müşteriye iade edilir. Ancak, müşteri tarafından fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV ve varsa sair yasal kesintiler müşteriye iade edilemez.

 

·Gerekçesiz ürün iadesi malın tarafınıza teslimini takip eden 7 günlük süre içerisinde ve yazılı şekilde yapılmalıdır.

 

·İadesi yapılacak ürünler Türkiye Yeşilay Cemiyeti İktisadi İşletmesi’nin çalıştığı kargo şirketleri aracılığı ile tarafımıza ulaştırılmalıdır.

 

·Ürün, paket koruyucu bir ambalaj içerisine yerleştirilmeli ve kargo şirketinin etiketi ürün ambalajının üzerinde bulunmamalıdır. Ürünün ambalajında meydana gelecek olan deformasyon, ürünün tekrar satılmasını engelleyen durumlar arasında yer almaktadır.

 

·Yukarıda belirtilen koşulları taşımayan ürün iadeleri kesinlikle kabul edilmemektedir.

 

·Ürün iadesinin yukarıda belirtilen koşullara uygun şekilde gerçekleştirilmesi halinde, iade işlemine konu ürün bedeli karşılığında Yeşilaymarket.com’dan başka bir ürün alınabilecektir.

 

Arızalı/Hasarlı/Bozuk (Ayıplı) Ürünlere İlişkin İade Koşulları

 

Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda ya da reklâm ve ilanlarında yer alan veya satıcı tarafından bildirilen veya standardında veya teknik düzenlemesinde tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da tahsis veya kullanım amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilmektedir.

 

Tüketici, malın teslimi tarihinden itibaren otuz gün içerisinde ayıbı satıcıya bildirmekle yükümlüdür.

 

Tüketici bu durumda, bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme, malın ayıpsız misliyle değiştirilmesi veya ayıp oranında bedel indirimi ya da ücretsiz onarım isteme haklarına sahiptir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Tüketici bu seçimlik haklarından biri ile birlikte ayıplı malın neden olduğu ölüm ve/veya yaralanmaya yol açan ve/veya kullanımdaki diğer mallarda zarara neden olan hallerde imalatçı-üreticiden tazminat isteme hakkına da sahiptir.

(Ayıplı malın sebep olduğu zararlardan sorumluluk için bkz: 14.06.2003 tarih ve 25138 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Ayıplı Malın Neden Olduğu Zararlardan Sorumluluk Hakkında Yönetmelik)

 

Yeşilaymarket.com’dan satın aldığınız tümü YESILAY DANISMANLIK VE PAZARLAMA ANONIM SIRKETI garantisi altındadır.

 

·Satın aldığınız ürünün ayıplı olması halinde durumu teslim tarihinden itibaren en geç 30 gün içerisinde yazılı olarakYESILAY DANISMANLIK VE PAZARLAMA ANONIM SIRKETI'ne bildirilmelidir.

 

 

·Satın aldığınız ürünün ayıplı olduğu gerekçesi YESILAY DANISMANLIK VE PAZARLAMA ANONIM SIRKETI’ne ulaştırılması halinde aşağıda belirtilen işlemler uygulanmaktadır:

 

 

-Ayıplı olduğu gerekçesi ile YESILAY DANISMANLIK VE PAZARLAMA ANONIM SIRKETI'ne ulaştırılan ürünler, ulaştığı tarihten itibaren en geç 3 iş günü içerisinde işleme alınmaktadır.

 

- Ayıplı olduğu gerekçesi ile gönderilen ürünler sorumlusu tarafından teslim alınmakta ve YESILAY DANISMANLIK VE PAZARLAMA ANONIM SIRKETI kayıtlarına işlenmektedir.Ayıplı olduğu gerekçesi ile YESILAY DANISMANLIK VE PAZARLAMA ANONIM SIRKETI’ne yapılan ürün gönderilerinin aşağıda belirtilen şartları taşıması gerekmektedir:

-Üründeki arıza veya sorun net bir şekilde anlatılmalıdır.

 

-Ürünün, tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

 

-Ürün, paket koruyucu uygun bir ambalaj içerisine yerleştirilmeli ve kargo şirketinin etiketi ürün ambalajının üzerinde bulunmamalıdır.

 

-Ürün,YESILAY DANISMANLIK VE PAZARLAMA ANONIM SIRKETI çalıştığı kargo şirketleri aracılığı ile tarafımıza ulaştırılmalıdır. Teslimat tarihinden itibaren ilk 7 gün içerisinde tarafımıza ulaştırılan ürünlere ait kargo ücreti YESILAY DANISMANLIK VE PAZARLAMA ANONIM SIRKETI tarafından karşılanacaktır.

 

 

YESILAY DANISMANLIK VE PAZARLAMA ANONIM SIRKETI

Sepetçiler Kasrı Sarayburnu

Eminönü – İstanbul

 

www.yesilaymarket.com

 

T : 0.212.527 16 83

F : 0.212.522 84 63

E : iktisadiisletme@yesilay.org.tr

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.