500 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNDE KARGO BEDAVA!
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

Apaçi Gençlik

0 Değerlendirme
Yorum Yap
Apaçi Gençlik
69,00 TL
Renk Seçenekleri :
Bu kitap son yıllarda adından çokça bahsedilen, kimi zaman horlanan, ağır hakaretlere maruz kalan, pek çok kez dışlayıcı ifadeler ve alayvari cümlelerle tanımlanan bir gençlik akımının, 'ApaçiGençlik'in gerçek hikâyesine ışık tutmaktadır. 

Kimilerine göre 'ıslak odunla dövülmeleri' gereken, kimilerince 'modifiye' kıro, maganda, zonta, hırbo sayılan, genellikle varoş ve yoksul çocuklar diye anılan, adları tacizciye çıkmış, rengârenk kıyafetleri, çoğu zaman havaya dikilmiş saçları, façaları ve dövmeleri ile kimdir bu gençler?

Nerelidirler, ne yer ne içerler, niye okuldan atılırlar, hangi işlerde çalışırlar, işyerinde neden tacize uğrarlar ya da neden taciz ederler, nasıl eğlenir, en çok hangi mekânlara takılırlar, arabaları neden Şahin-Doğandır, façalı kolları ile ne anlatmak isterler, aileleri ile araları nasıldır, Polisle araları neden bozuktur, niçin kavga eder ve kavgalarında hangi aletleri kullanırlar, hangi partiye oy verir, hangi siyasi lideri severler, uyuşturucu maddeler ile araları nasıldır, neden argoyu çok kullanılar, 'Allah ve Peygamber dendiğinde' ne derler, kendi aralarındaki dayanışmanın boyutları ne düzeydedir, Devlete bakışları nasıldır, kendilerine apaçi diyenler hakkında ne düşünürler? Bu ve daha pek çok sorunun cevabını bizzat 'apaçiler' ve onlara 'apaçi' diyenlerin anlatımlarıyla kitabın sayfaları arasında bulacaksınız. 
Türkiyede gençlik araştırmaları alanında yeni bir sayfa aralayan bu çalışmayı daha iyi anlamak için buyurun 'Apaçi Gençlik' ile tanışmaya
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.